Plzeň očima umělkyně

 • Cílová částka 37 000 Kč
 • Podporuje 1
 • Zbývající čas 0Dnů0Hod0Min

Pomozte nám odkrýt tvůrčí podhoubí Plzně skrze postavu Umělkyně! Staňte se  spoluautory její příběhu a trasy městem. 

Stvoříme postavu umělkyně z reálných příběhů Plzňáků. Natočíme spot, který bude vyprávět její příběh. Vytvoříme trasu městem, která bude prezentovat její tvůrčí podhoubí. Trasu dáme do mobilní aplikace. Nebudeme to míchat. Jen to protřepeme.

Už jste viděli příběh Architekty Martiny (ke shlédnutí zde)? Ten totiž ukazuje, jak to bude fungovat. Naše postavy - průvodci jsou napůl fiktivní, napůl reálné. Ukazují však zcela reálné město, hovoří o reálných místech a seznamují s reálnými lidmi. Každou z 9ti postav tvoříme s vámi, Plzeňáky.

V lednu, na zahájení Plzně 2015, spustíme první verzi mobilní aplikace se zážitkovou trasou Václava, bednáře Prazdroje, který odhalí méně známá fakta o pivě a městě, v kterém se zrodilo. V dubnu pak spustíme plnou verzi aplikace s dalšími 4 postavami a jejich trasami. Mezi nimi také CHCEME MÍT UMĚLKYNI! Pomozte nám to uskutečnit!

To, zda se postava Umělkyně zrodí a zda vznikne její trasa, závisí z velké části pouze na Vašem zájmu a Vaší podpoře. Staňte se jejím kmotrem, mecenášem nebo mějte to privilegium dát Umělkyni jméno (pracovně jí zatím říkáme Veronika). Řekněte nám, co podle Vás nesmí v trase chybět (jací lidé, místa, aktivity).

 

 

 

 • Lidé
  • scénárista, dramaturgKlíčová postava. Na základě nasbíraného materiálu a podnětů od vás vytvoří celkovou dramaturgii postavy, napíše scénář ke spotu a k trase postavy. 8 000 Kč
  • kameramanKlíčová postava. Myšlenku převede do obrazu. 3 000 Kč
  • zvukařKlíčová postava. Zvuk je mocný, ale taky zrádný. 3 000 Kč
  • herec / postava UmělkyněKlíčová postava. Odvážlivec, tedy spíše odváživlivkyně, která ztvární postavu. Je to velmi zodpovědné a nebezpečné. Budete všude vidět! Uspořádáme casting. Potavu musí ztvárnit Plzeňačka! 5 000 Kč
  • režisér spotu a audiotrasyKlíčová postava. Myšlence dá celkovou formu 5 000 Kč
  • střihač 5 000 Kč
  • asistent / produkčníDá to hodně práce to všechno zorganizovat, spousty schůzek, netwotking. Asisten musí být současně praktický i tvůrčí zároveň - zkrátka malý zázrak. 8 000 Kč

Zuzana Pluhařová

 • 2 podpořené projekty

Staňte se také podporovatelem tohoto projektu!

Chci přispět

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení členové Everfundu.

Chci přihlásit

 • Vybráno z cílové částky 37.000Kč 400
 • Podporuje 1
 • Zbývající čas 0Dnů0Hod0Min
400 Kč0 Kč1 %

Vybrané zdroje:

Podpořeno finančně:400 (1%)

Podpořeno jinak v hodnotě:0 (0%)

celkem:400 (1%)

Chci podpořit tento projekt

Autor projektu

Plzeň - Skryté město

 • 2 vytvořené projekty
 • 1 podpořený projekt

Celý profil

Podpořte finančně

a vyberte si ODMĚNU

Rozbalit vše

100 Kč

DĚKUJEME! Vězte, že každá stovka je nám dobrá a budeme za ni vděčni! Poděkujeme Vám na Facebooku a v našem elektronickém newsletteru. Zaregistrujeme Vás do našeho newsletteru, budete mít o projektu vždy informace z první ruky a pozvánky na akce dostanete jako první.

Dodání odměny: 18. Prosinec 2014

200 Kč

SKRYTÝ DOBRÝ POCIT + VIDITELNÁ PLACKA. Za dvě stovky už se dá něco udělat. Takže Vám poděkujeme a ještě k tomu dostanete originální placku “Přispěvatel Skrytého města”. Zaregistrujeme Vás do našeho newsletteru, budete mít o projektu vždy informace z první ruky a pozvánky na akce dostanete jako první.

50 z 50 Dodání odměny: 22. Prosinec 2014

300 Kč

BUĎTE PRVNÍ NA TRASE! Pokřtěte trasu Umělkyně vlastními kroky. Mezi prvními zažijete její trasu v dubnu 2015, samozřejmě s plackou Přispěvatel Skrytého města na klopě. Zapůjčíme vám na cestu tablet, abyste si to hezky multimediálně užili. Vezměte na procházku svého partnera, zapůjčíme vám dvojsluchátka. A vezměte si nůžky na startovní pásku! (pokud chcete darovat jako dárek, připravíme vánoční dárkový poukaz)

20 z 20 Dodání odměny: 16. Duben 2015
Limitováno

350 Kč

ODSTARTUJTE S NÁMI SEZONU 2015 - ZAHAJOVACÍ SLAVNOST. Buďte přímo u toho a zažijte s námi euforii dlouho očekávaného startu! Zveme Vás a Vašeho partnera na Zahajovací slavnost Skrytého města v dubnu 2015. Případně darujte vstup někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček. Až Skryté město vystartuje v plné síle, pořádně to oslavíme: vytvořte s námi a následně snězte celou Plzeň v podobě obrovské jedlé mapy, včetně svého vlastní domu nebo oblíbeného místa! Placka “Přispěvatel Skrytého města” vás nemine. Zaregistrujeme Vás do našeho newsletteru, budete mít o projektu vždy informace z první ruky a pozvánky na akce dostanete jako první.

30 z 30 Dodání odměny: 16. Duben 2015

400 Kč

WORKSHOP ILUSTRACE PŘÍBĚHU. Kreslíte? Nekreslete skrytě, ilustrujte mapu! Líbí se vám ilustrace v Mapě Skrytého mapě Plzně (mapa.skrytemesto.cz)? Zajímá vás, jak vznikají kresby, kde hledat nápady a inspiraci pro tvorbu a chtěli byste si to také zkusit? Máme spoustu příběhů, které čekají na své kresby, abychom je mohli umístit do mapy. Vyberte si z nich ten pravý a staňte se součástí mapy Skrytého města - povedené ilustrace budeme publikovat. Workshop vhodný i pro malé a menší ilustrátory povede Tereza Lukešová, ilustrátorka Mapy Skrytého města. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček.(jednodenní worskhop proběhne na Zastávce, v lednu 2015)

19 z 20
Limitováno

500 Kč

BOHÉMSKÁ VEČEŘE NA PERONU. Pozvěte partnera/partnerku, kamaráda/kamarádku nebo svého vnitřního umělce na bohémskou večeři na peronu Zastávky s unikátní atmosférou. Za skřípění brzd projíždějících vlaků s námi přivítejte jaro i kolemjdoucí, vystupující z vlaků. Možná se bude tančit přímo na peróně a možná i na stolech. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v březnu/dubnu 2015 ).

15 z 15 Dodání odměny: 16. Duben 2015
Limitováno

600 Kč

NATÁČEJTE S NÁMI! Staňte se součástí našeho profesionálního štábu a zažijte jeden natáčecí den ve víru tvorby spotu průvodkyně Umělkyně. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v únoru/ březnu 2015 ).

2 z 2 Dodání odměny: 15. Duben 2015
Limitováno

700 Kč

LOMO WORKSHOP. Jste unaveni dokonalostí digitálního světa? Láká vás nedokonalost analogu? Zachyťte svět skrze plastovou čočku lomo fotoaparátu. Půjčíme vám lomo fotoaparát a zajistíme vyvolání vašich fotografií. Společně pak vybereme ty nejlepší fotky s tématikou Plzně, které se stanou součástí světa Umělkyně v mobilní aplikaci. Dílnu vede Petra Štěpánová. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v lednu/ únoru 2015 ).

15 z 15 Dodání odměny: 28. Únor 2015
Limitováno

800 Kč

ORIGINÁLNÍ PORTFOLIO. Chcete se prezentovat zajímavou formou? Pomůžeme vám originálně zpracovat Vaše portfolio. Naučíme vás několik variant japonské vazby, která dovoluje kombinovat různé materiály a nabízí široké možnosti dalšího využití. Workshop vede Helena D. Šimicová a Petra Plucnarová. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v lednu/ únoru 2015 ).

15 z 15 Dodání odměny: 28. Únor 2015
Limitováno

900 Kč

PROMĚŇTE PLZEŇ. Umělci jsou solí Plzně. Přinášejí nápady, bourají stereotypy. Nechte pracovat svou fantazii na konkrétních místech Plzně pod vedením sochaře a výtvarníka Beneditka Tolara. Navrhněte neuvěřitelnou lavičku nebo videmapping na hladinu Radbuzy. Z vašich prací vybereme cca pět návrhů, které se ocitnou ve spotu Umělkyně. Věk nerozhoduje, hlavní je mít drive! Vhodné i pro kolektivy. Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v lednu/ únoru 2015 ).

15 z 15 Dodání odměny: 28. Únor 2015
Limitováno

1000 Kč

VYFOŤTE GENIA LOCI. Málo komu se to podaří, ale fotografka Zuzana Zbořilová Vám ve fotografickém workshopu řekne, jak na to. Zaměří na inspiraci městem, zachycení nezachytitelného, nálady každodennosti a zázraky okamžiku. Nejlepších pět fotek umístíme do aplikace nebo do spotu umělkyně. Co všechno se Vám vejde do záběru? Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček ( proběhne v lednu/ únoru 2015 ).

15 z 15 Dodání odměny: 28. Únor 2015
Limitováno

2500 Kč

STAŇTE SE KAMARÁDEM/KOU UMĚLKYNĚ. Za ty prachy stojí za toto vyzkoušet, ne? :-) Noste hrdě placku Mecenáš Skrytého města a nechte si od umělkyně poděkovat přímo v mobilní aplikaci. Bude to i na internetech! A aby toho nebylo málo, dostanete od ní originální kresbu s věnováním. Samozřejmě Vás uvítáme na vánočním večírku i na zahájení Skrytého města v dubnu 2015! Placka Mecenáš Skrytého města je vaše. A můžete se zúčastnit jednoho z našich workshopů dle Vaší volby. (Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček)

5 z 5 Dodání odměny: 16. Duben 2015
Limitováno

5000 Kč

STAŇTE SE KMOTREM / KMOTROU UMĚLKYNĚ. Možná Vám to připadá příliš old’s cool nebo old school, ale každý tvůrce potřebuje podporu. Tvorba je boj. A věřte, že je jen málo lepších okamžiků než když Vám kmotřenka poděkuje za to, že jste jí věřili, když tápala, a podrželi ji, když padala. Nabízíme jeden z nejhřejivějších pocitů v srdeční oblasti. A samozřejmě nenucené osobní poděkování přímo v jejím spotu. Pokud se navíc chcete zúčastnit některé z našich akcí, či workshopů, vězte, že kmotr je vždy vítán. Placka Kmotr Skrytého města je vaše. (Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček)

2 z 2 Dodání odměny: 16. Duben 2015
Limitováno

8000 Kč

POJMENUJTE POSTAVU UMĚLKYNĚ. Vtiskněte jí jméno a příjmení. Třeba po své milé, kamarádce, mámě nebo babičce, jak je libo. Komu to udělá radost? Jméno není visačka, jméno něco znamená. A pomyslná identifikace s virtuální postavou může být pro obdarovanou velmi povzbuzující. Pokud se navíc chcete zúčastnit některé z našich akcí, či workshopů, případně chcete nechat jmenovkyni, aby si sama vybrala, budeme potěšeni. (Darujte někomu blízkému - připravíme Vám dárkový poukaz pod stromeček)

1 z 1
Limitováno

20000 Kč

STAŇTE SE MECENÁŠEM UMĚLKYNĚ. Za ty prachy stojí za toto vyzkoušet, ne? :-) Noste hrdě placku Mecenáš Skrytého města a nechte si od umělkyně poděkovat přímo ve spotu a v mobilní aplikaci. Bude to i na internetech! A aby toho nebylo málo, dostanete od ní originální kresbu s věnováním. Samozřejmě Vás uvítáme na vánočním večírku i na zahájení Skrytého města v dubnu 2015! Placka Mecenáš Skrytého města je vaše. A můžete se zúčastnit jakéhokoliv z našich workshopů.

1 z 1 Dodání odměny: 16. Duben 2015
Limitováno

Statistika projektu

 • Návštěv dnes:1
 • Návštěv celkem:3 055
 • Běží od:10. 09. 2014