Festival DIYvný muziky

 • Cílová částka 25 000 Kč
 • Podporuje 1
 • Zbývající čas 0Dnů0Hod0Min

Proč zrovna DIYvný?

Hned ze dvou důvodů.

1) DIY - Snažíme se dělat věci profesionálně, ale bez profesionální podpory, tedy volíme nejsložitější cestu, nabíráme zkušenosti a tvoříme vlastní pravidla, kde cesta je rovnocená cíli, kde kooperace znamená přátelství a kde každý jeden je nedílnou součástí celku.

2) DIYVNÝ - Koncerty, které pořádáme nejsou ani tolik divné díky interpretům, nebo jejich tvorbě, ale právě přístupem lidí/fanoušků. Divné je skoro synonymem pro slovo neznámé, vše co je neznámé je svým způsobem trochu divné, nezvyklé. Nejde o to, že pořádáme koncert chlapíka z ameriky co si říká Cars & Trains, ale o to, že svým přístupem k tvorbě předčí mnohé uznávané nejen lokální umělce bez patřičné odezvy okolí, přitom si pamatuji každou euforií pohlcenou tvář odcházející z koncertu. Chceme naučit lidi chodit na koncerty DIYvný muziky, chceme aby k nám našli cestu, aby byli otevřeni novým obzorům a ochotni se zapojit, třeba jen do atmosféry koncertu. 

Obecně o festivalu

Snaží se cílit alternativněji, představit publiku žánry a umělce, které není možné, nebo jen velmi zřídka v Plzni zahlédnout a doplnit tím stávající nabídku hudebních produkcí a to nejen novými žánry a jiným přístupem, ale také tím, že cílí na větší zapojení samotných návštěvníků, nejen možností se s hudebníky osobně setkat, ale možnostmi nahlédnout, nebo se i přímo zapojit do celého procesu sjednávání hudebních produkcí, dále pak na větší využití prostorů klubů a sálů, kde pořádáme mimo jiné krátkodobé (tj. po dobu koncertu) výstavy umělců z Plzeňského kraje, malířů, fotografů apod. Cílem festivalu je tedy nejen obohatit kulturní dění, ale také poskytnout návštěvníkům koncertů větší možnost zapojení se.

Festival je sestaven tak, že od dubna do konce roku bude každý měsíc nabízet zajímavé české, ale především zahraničních muzikanty různých žánrů, převážně však těch, které mají v Plzni malé nebo žádné zastoupení.

Jednotlivá cena vstupného bude nastavena na 100,- Kč.

 • Lidé
  • Honoráře pro umělceHonoráře pro kapely, projekty atd... 18 000 Kč
 • Služby
  • CateringZajištění cateringu pro kapely 3 000 Kč
  • Grafika plakátůZpracování grafiky plakátů na jednotlivé koncerty 2 500 Kč
 • Cestovné a doprava
  • Přeprava aparaturyPřeprava aparatury na koncerty a zase zpět po ukončení. Týká se menších koncertů. 1 500 Kč

Staňte se také podporovatelem tohoto projektu!

Chci přispět

Komentáře mohou přidávat jen přihlášení členové Everfundu.

Chci přihlásit