Definuj svůj projekt

Ať jde o vydání knihy, realizaci divadelního představení, konferenci nebo rozjezd podnikání - prvním krokem každého tvůrce je popsat svůj projekt. Jasně říct, na co zdroje sháníš. 

Je důležité prezentovat zacílený a dobře definovaný projekt s jasným začátkem a koncem. Například: Realizovat uměleckou instalaci - to má jasný začátek a jasné završení. Ale budovat uměleckou kariéru - to toto hledisko nesplňuje, nemá to konec, je to stále probíhající proces.
Když jasně pojmenuješ cíl a záměr, lépe se oslovují potencionální dárci. Vědí, co mohou očekávat a to usnadňuje jejich rozhodování a buduje jejich důvěru. I vám to poskytne příležitost realisticky odhadnout vaše síly a schopnosti naplnit cíle. Když jasně formuluješ cíle, ukotví to v tobě odhodlanost je dosáhnout.

Řekni co a proč děláš, jaká je tvoje motivace a jaký máš cíl. Co tvůj projekt přinese a co se díky němu změní nebo stane.

Everfund vyžaduje jasnost a transparentnost, nejde o charitu, jde o výměnu a k tomu je jasné vysvětlení cílů nutné. Ujistěte se, že komunikujete s jasností a zřetelností.

Pokud si nejste jisti, zda se sem váš projekt hodí nebo zda jej správně komunikujete, podívejte se na na pravidla Everfundu.