Everfund Academy

Pískomilové, časopis o studentech FDU pro nestudenty, DEPO2015...

18. Únor 2015 Petra Vomelová

Letošní první setkání Everfund Offline se může pochlubit skvělou návštěvností! Aby taky ne, prezentující si, ostatně jako vždy, připravili velmi zajímavé příspěvky, a tak se co-workingový prostor WO-CO Husovka opět zaplnil lidmi, kteří rozjíždějí vlastní projekty, rádi čerpají inspiraci nebo prostě jen fandí podnikavcům napříč všemi obory.

Již sedmé EVERFUND OFFLINE vol. 07, pravidelné docela neformální setkání lidí se zajímavými nápady a záměry nejen v kultuře a podnikání, si osobně uvedl Ondra Kašpárek, který představil prezentace výstupů účastníků EVERFUND ACADEMY - kurzu crowdfundingu. Neznalé tak zasvětil do tajů crowfundingu a možností Everfundu. S projektem Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury byla spjata i další prezentace. Manažerka programu DEPO2015, Adéla Foldynová, a manažerka pro kreativní průmysly, Míša Mixová, odpověděly na otázky, jak bude kreativní zóna DEPO2015 vypadat, k čemu bude sloužit a co všechno v ní najdeme ještě dřív, než jsme se stihli zeptat.

Petr Douša představil Samepage, online projektový systém od společnosti Kerio, který šetří čas i peníze. Ti, kteří si pronajmou co-workingový prostor v DEPO2015, systém mohou využívat jako příjemný bonus zdarma. Malé i velké potěšili „pískomilové“ Petr Altman s Robertem Ecksteinem. Jejich hravé interaktivní pískoviště Sandy Station - AR Interactive Sandbox představují po celém světě a všude mají velký úspěch. Není divu, pouhým přetvářením písečné krajiny, jako na běžném pískovišti, se před vámi díky Sandy Station zhmotní úplně jiný svět, o čemž se můžete aktuálně přesvědčit třeba na famózní výstavě Jiřího Trnky v Galerii města Plzně. Rosa & Markus, umělci a rezidenti z programu OPEN AiR - Artist in Residence, představili videoart a seznámili nás se svými plány do budoucna – na čem pracují a na co se během jejich pobytu v Plzni můžeme těšit.

everfund-080_0.jpg

 

Že už pohledy vyšly z módy? Václav Šístek a Ondřej Brzický nás se svými pohledy a „Pohledy Plzně“ přesvědčili o tom, že jich pár zase rádi pošleme nejen proto, že už je to zase cool! U toho psaní si můžeme odpočinout stejně dobře jako u čtení magazínu o aktivitách studentů FDU s povedeným názvem Ventil, o kterém pohovořili  Marie Svatoňová a Matěj Matouš. Je víc než jisté, že ventil bude hodně pohodové čtení. Sedmé everfandí setkání, které tentokrát ozvláštnilo netradiční DIY občerstvení, zakončil Jakub Deml se Skrytým městem, velmi netradičním průvodcem po Plzni, který je vždy po ruce a který si již můžete stáhnout v GooglePlay nebo na AppStoru.

everfund-141_0.jpg

foto by Matěj Hošek mattesh.com a http://mattesh.com/ Díky moc!!

== Příští setkání plánujeme na 24.března 2015, stay tuned! ==