Everfund Academy

Hogofogo, longboard, kreativci z Plzně...

8. Prosinec 2014 Ondřej Kašpárek

Letos poslední setkání Everfund Offline představilo další zajímavé a aktivní lidi z Plzně - návštěvníci poznali celkem osm prezentujících, mezi nimiž představili své projekty i finalisté soutěže MOVE UP! (soutěž v řešení alternativní mobility pro Plzeň), která proběhla v rámci OPEN UP! - Creative placemaking festivalu - konkrétně Michal Bryxí a Ivana Kozlová nápad houpaček na zastávkách, Monika Bartošová speciální longboad... Prezentace a následné diskuse se opět odehrály v plzeňském coworkingovém prostoru wo—co husovka / Plzeň 2015 na konci listopadu. 

dcim-8_0.jpg

Mezi časté návštěvníky našich setkání patří fotograf Lukáš Neasi, jehož fotografie můžete vidět především na webech zabývajících se extrémnimi sporty či fb stránkách známých hiphopových kapel a interpretů. Lukáš nás pozval do svého příběhu skrze sled fotek ilustrujících jeho nejzajímavější zkušeností a zážitky. Do stejné skupiny lze zařadit i Petra Rubáčka, zakládajícího člena Mladého ateliéru - studentského grafického ateliéru z FUD. Petr svou prezentaci zaměřil na to, jak je pro ně důležité pracovat a realizovat se nad rámec svých povinností ve škole, co Mladému ateliéru chybí při rozvoji a jak jim při tom pomáhá koučing profesionálů z Nomad Design.

dcim-9_0.jpg

Ve druhé polovině jsme věnovali prostor novým tvářím. Na Everfundu nová však nepřehlédnutelná partička Hogofogo Cycles, představila své aktivity zaměřené na výrobu unikátních stylových městských kol. Projekt Vaše liga nám představil Petr Lundák, nově příchozí člen sdíleného pracovního prostoru wo—co husovka, dále jsme se dozvěděli o náboru dobrovolníků pro zahájení Evropského hlavního města kultury (17.ledna 2015) a představili nově spuštěnou kampaň na crowdfundingové platformě Everfund - Proces, taneční předtavení Dorky Hoštové. Více fotek z akce zde. (by Lukáš Neasi)

== Příští setkání plánujeme na druhou půlku ledna 2015, stay tuned! ==