Everfund Academy

V znamení recyklace a udržitelnosti!

1. Říjen 2014 Ondřej Kašpárek

Recyklace, kreativní inovace a udržitelnost – to byla témata, která protkala diskusi Everfund offline vol.04 v plzeňském coworkingovém prostoru wo—co husovka / Plzeň 2015 na konci září. 

Tentokrát jsme se potkali nad velmi důležitým tématem – recyklace.  Důležitým především proto, že DEPO – bývalá budova určená pro opravu a údržbu plzeňských autobusů, tramvají a trolejbusů, která se stává kulturní fabrikou si klade za jeden ze svých cílů sdružovat a propagovat aktivity spojené s recyklací, tedy recyklo workshopy, opravářské dílny, výstavy designu užívajících recyklované předměty a mnoho dalšího. Výběrem hostů jsme se snažili nastínit co všechno se pod tématem recyklace může skrývat.  Přišlo opět okolo šedesáti hostů a shlédli jsme celkem 6 prezentací.

Jako první naprosto ohromil a rozvířil diskusi David Tauber, který prezentoval nejen svůj udržitelný stánek s pečivem ale vůbec svou životní filosofii. Během své řeči přesvědčil nejednoho z posluchačů, že všechno je možné, že stačí jen chtít a začít uskutečňovat své sny.  Firma Replast velmi profesionální prezentací osvětlila svůj unikátní business plán zaměřený na chytré využívání zbytkových materiálů PVC a ještě chytřejší produkci výrobků z recyklovaného plastu určených pro dopravní systémy, pořádání eventů ale i třeba pro stavbu budov. Z dalších vybírám projekt Zrojovna z Prahy, které jsme, neskrývajíc svůj obdiv, pozvali především proto, aby nám prozradili, jak se jim podařilo rozjet aktivity které baví a sdružují zručné lidi s těmi, kteří by se rádi něco přiučili a opravili si vlastní kus nábytku.  

Den po setkání jsme obdrželi velice kladné reakce a prý nadočekávání vysokou profesionalitu přednášejících, za co jsme velice rádi a těšíme se na dalsí Everfund offline na téma Marketing a komunikace 28.října 2014.